Mockup Image

انواع فریم شومینه

اکثر شومینه های دیواری یا طاقچه دار دارای فریم یا به اصطلاح قاب های متعددی هستند که عبارتند از فریم های چوبی، فریم های سنگی، فریم های آجری، فریم های مدرن مثل شیشه ای و فلزی و یا متریال های دیگر.وظیفه اصلی این فریم ها حفظ فاصله اجسام از کنار و بالای شومینه و زیبایی هر چه بیشتر فضای دکوراسیون داخلی است.

 

فریم های چوبی

 

بیشترین متریال مورد استفاده در فریم های شومینه ها متریال چوب می باشد دلیل عمده استفاده از این متریال آسان بودن کار با آن یعنی برش و شکل دهی آن و مقرون به صرفه بودن آن نسبت به دیگر متریال ها می باشد.متریال چوب را به راحتی به سبک سنتی و معاصر و مدرن تزیین کرد. همچنین می توان روی چوب طراحی و کنده کاری دلخواه با نظر مشتری را انجام داد. می توان برای مطابقت با دکوراسیون آن را رنگ کرد.ویا می توان از میان انتخاب های گسترده ای از چوب های گیلاس، بلوط، سدر، چوب ماهون، کاج، چوب قرمز و موارد دیگر استفاده کرد.

  • نکته قابل تامل در استفاده از متریال چوبی برای فریم شومینه حفظ فاصله کافی آن شعله آتش است دلیل واضح هم مشتعل بود فریم چوبی است!

 

فریم های سنگی

 

احتمالاً یکی از گزینه های بسیار مورد توجه و پرطرفدار برای فریم های شومینه فریم های سنگی است، چرا که بهترین روش برای قدیمی نشان دادن شومینه است. همچنین فریم های سنگی جذابیت و دوام بیشتری نسبت به دیگر فریم های شومینه دارند. تعداد گزینه های بسیار زیادی برای ظاهر سنگ های این نوع فریم وجود دارد که برای قدیمی تر نشان دادن آن می توان از سنگه های کشت شده استفاده کرد.

 

فریم های آجری

 

ساختن یک فریم آجری شومینه بسیار آسان است ولی با توجه به وزن زیاد آن به حمایت بیشتری نیاز دارد. همچنین با انتخاب فریم آجری تعداد گزینه زیادی نیز برای انتخاب رنگ دلخواه آجر ها خواهید داشت.

 

فریم های مرمری

 

برای فضا های مجلسی و شیک می توان از فریم های مرمری استفاده که زیبایی وصف ناپذیری به دکوراسیون داخلی اضافه می کند. جنس مرمر بسیار سخت است می تواند سال های زیاده دوام داشته باشد. در این مورد فریم شومینه نیز رنگ های متعدد و بسیاری وجود دارد ولی اگر به دنبال سبک های سنتی و قدیمی هستید پیشنهاد می شود از فریم های مرمری استفاده نکنید چون باعث ایجاد تضاد ناخوشایندی در دکوراسیون داخلی می شود.

 

فریم های فلزی

 

فریم های فلزی از دیگر متریال های قابل استفاده برای فریم شومینه هستند که با توجه به سبکی که به دنبال آن هستید می توانند زیبایی چشم نوازی داشته باشند و در عین حال مدرن و یا قدیمی و سنتی به نظر برسند . جدای از این موارد اگر محدودیت فضایی نداشته باشید می توان با یک شومینه سنتی بزرگ زیبایی قابل توجهی به دکوراسیون داخلی افزود .

 

| | | | | |